Zapraszamy w sierpniu na PIFPAF 2016!

Wspólnie z Instytutem Astronomicznym UWr zapraszamy na sierpniowy weekend z gwiazdami, astrofotografią i fotografią plenerową w górach Izerskich. pifpaf

Plener Izerskiej Fotografii Przyrodniczej, Astronomicznej i Fszelakiej 🙂 czyli PIFPAF 2016!

Niezapomniane widoki, które (dla chętnych) nauczymy się zatrzymać na zawsze.

 

Miejsce: Stacja Turystyczna „Orle
Data: 26-28 sierpnia 2016 r.
Liczba uczestników: 20 (decyduje kolejność zgłoszeń)
Organizatorzy: Instytut Astronomiczny UWr, Polskie Towarzystwo Miłośników Astronomii o/Wrocław, Towarzystwo Izerskie

Organizatorzy chcieliby aby powstała nowa impreza cykliczna w ramach projektu Astro Izery  Będzie to szeroko rozumiany plener fotograficzny, ze szczególnym uwzględnieniem astrofotografii. Od niedawna jest w Orlu pracownia astronomiczna. Możesz tam  przyjechać i zmierzyć się z astrofotografią nie posiadając jakiegokolwiek sprzętu lub przywieźć własny sprzęt.

Początkującym miłośnikom astronomii pomożemy poznać podstawy obserwacji astronomicznych i fotografii nieba. Bardziej zaawansowanym pokażemy techniki redukcji i analizy obserwacji. Wszyscy będą mogli wysłuchać ciekawych wykładów o tematyce astronomicznej.

Jeśli nie chcesz walczyć z ustawianiem teleskopu to możesz spróbować swoich sił w nocnej fotografii krajobrazowej. Podpowiemy, gdzie w Górach Izerskich można znaleźć ciekawe miejsca i jak zabrać się za zrobienie zdjęcia krajobrazu z nocnym niebem.

Dla amatorów klasycznej fotografii chcemy zaproponować warsztaty, na których nauczymy się wykonywać solarygrafie. Podpowiemy jak skonstruować najprostszy aparat i uzyskać zdjęcia z czasem naświetlania 1, 2, 6 lub więcej miesięcy. Każdy będzie mógł zbudować taki aparat na miejscu.

Element przyrodniczy Gór Izerskich przybliżą nam zaprzyjaźnieni leśnicy z Nadleśnictwa Szklarska Poręba oraz Nadleśnictwa Świeradów. Chcemy także zaprosić fotografów przyrody, którzy zdradzą choć jedną tajemnicę swojego warsztatu.

Miejscem naszego spotkania są Góry Izerskie z całą ich cudowną przyrodą, więc chcielibyśmy uzupełnić nasz plener o elementy fotografii przyrodniczej. W końcu niebo to też element przyrody 🙂

Jednym słowem: zapraszamy na pierwszy Plener Izerskiej Fotografii Przyrodniczej, Astronomicznej i Fszelakiej 🙂 czyli PIFPAF 2016!

Wykłady i zajęcia będą prowadzone przez zawodowych astronomów, leśników i fotografów. Bardzo chcielibyśmy, aby Uczestnicy także poopowiadali o swoich doświadczeniach astronomicznych i fotograficznych. Naszym celem jest stworzenie imprezy, która połączy zawodowców, ludzi z pasją oraz tych, którzy szukają ciekawego hobby. Góry Izerskie są świetnym miejscem do jego realizacji. Zapraszamy!

Więcej informacji oraz formularz rejestracyjny można znaleźć tutaj: http://www.astro.uni.wroc.pl/astroiz…/plener/plener2016.html

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii kronika, szkolenia, wyjazdy. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *