Spotkanie wrocławskiego oddziału PTMA – Nieciągły świat, czyli o małych porcjach wielkiego Wszechświata – podstawy fizyki kwantowej.

Pomału powracamy po niemal półrocznej blokadzie. Najpierw ograniczenia związane z COVID19, a później okres wakacyjny. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych na wykład online pt.
„Nieciągły świat, czyli o małych porcjach wielkiego Wszechświata – podstawy fizyki kwantowej”.
Mgr. Paweł Bugajny opowie o podstawowych założeniach mechaniki kwantowej
oraz o arcyciekawych postulatach ją opisujących.  
 ball-going-down-stairs_wtma_300320-2

Wykład, w ramach spotkania Wrocławskiego Oddziału PTMA, odbędzie się 29 Września we wrotek 17.00 do 19.45 w budynku Sektor3 przy ul Legnickiej 65

UWAGA Z racji obostrzeń COVID na sali może się znaleźć maksymalnie 25 osób a więc pierwszeństwo mają członkowie PTMA. Wszystkich jednak zapraszamy na prelekcję Online

Wstęp:
Założenia mechaniki kwantowej wywróciły do góry nogami światopogląd XIX-wiecznych naukowców i zmusiły ich do spojrzenia raz jeszcze na otaczający nas świat. 
Wielu naukowcom niełatwo było zaakceptować założenia mechaniki kwantowej, które są sprzeczne z prostą, ludzką intuicją. A czy Tobie się uda?
 
Postaramy się odpowiedzieć na pytania:
Czy 'Bóg gra z nami w kości’? Czy wiesz gdzie jesteś? A czy można przejść przez ścianę?
 
 
O prelegencie:
Mgr Paweł Bugajny  
Doktorant Fizyki Teoretycznej ostatniego roku na Politechnice Wrocławskiej, gdzie prowadzi pracę w dziedzinie fizyki ciała stałego, a głównie grafenowych kropek kwantowych.
Dodatkowo pracuje w projekcie Europejskiej Agencji Kosmicznej związanym z zautomatyzowanym wykrywaniem anomalii w danych telemetrycznych misji.
 
 
Zapraszamy serdecznie wszystkich zainteresowanych 
 
Do zobaczenia! 

UWAGA, na bieżąco będziemy aktualizować informacje o wydarzeniu. Ze względu na ilość zakażeń wirusem sytuacja w kraju jest dynamiczna a priorytetem zawsze było i jest bezpieczeństwo członków PTMA i wszystkich słuchaczy.

Ten wpis został opublikowany w kategorii kronika. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *