Oddaj głos w Budżecie Obywatelskim na Bulwar Fizyków

soczewki-akustycznebulwar-fizykowZapraszamy do wzięcia udziału w głosowaniu we Wrocławskim Budżecie Obywatelskim na Bulwar Fizyków – projekt z nr #520. O projekcie czytamy:
„Celem szczegółowym tego projektu (etap 1) jest instalacja pojedynczego doświadczenia – tzw. soczewek akustycznych. Soczewki skupiają fale dźwiękowe oraz umożliwiają ich transmisję. Pozwala to na zabawę w przekazywanie dźwięków na odległość.
Zakładamy stworzenie lub zamówienie profesjonalnego projektu architektonicznego dla soczewek i ich umiejscowienia. Chcemy zachować charakter miejsca i „wkomponować” doświadczenia w przestrzeń bulwaru.
Soczewki powstaną na urokliwym Bulwarze im. J. Zwierzyckiego leżącym w centrum Wrocławia, przy budynku Wydziału Fizyki i Astronomii Uniwersytetu Wrocławskiego.

Poprzez nasze działania chcemy promować fizykę – dziedzinę nauk ścisłych o wielkim znaczeniu dla nauki, techniki i przemysłu. Chcemy pokazać, że fizyka, pomimo że nie łatwa – jest też ciekawa, zabawna i intrygująca.
Docelowo planujemy wypełnienie okolic Wydziału Fizyki i Astronomii zabawkami fizycznymi. Chcemy, aby każda rodzina mogła wrócić z niedzielnego spaceru ciekawsza świata.”

Bulwar Fizyków

FB

Ten wpis został opublikowany w kategorii kronika. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *