Spotkanie wrocławskiego oddziału PTMA – Nieciągły świat, czyli o małych porcjach wielkiego Wszechświata – podstawy fizyki kwantowej.

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych na wykład otwarty pt.
„Nieciągły świat, czyli o małych porcjach wielkiego Wszechświata – podstawy fizyki kwantowej”.
Mgr. Paweł Bugajny opowie o podstawowych założeniach mechaniki kwantowej
oraz o arcyciekawych postulatach ją opisujących.  
 ball-going-down-stairs_wtma_300320-2
Wykład, w ramach spotkania Wrocławskiego Oddziału PTMA, odbędzie się 27 Kwietnia 2020 o godzinie 19:00 w Sali wykładowej Instytutu Astronomicznego przy ulicy Kopernika 11 we Wrocławiu.
Wstęp:
Założenia mechaniki kwantowej wywróciły do góry nogami światopogląd XIX-wiecznych naukowców i zmusiły ich do spojrzenia raz jeszcze na otaczający nas świat. 
Wielu naukowcom niełatwo było zaakceptować założenia mechaniki kwantowej, które są sprzeczne z prostą, ludzką intuicją. A czy Tobie się uda?
 
Postaramy się odpowiedzieć na pytania:
Czy ‚Bóg gra z nami w kości’? Czy wiesz gdzie jesteś? A czy można przejść przez ścianę?
 
 
O prelegencie:
Mgr Paweł Bugajny  
Doktorant Fizyki Teoretycznej ostatniego roku na Politechnice Wrocławskiej, gdzie prowadzi pracę w dziedzinie fizyki ciała stałego, a głównie grafenowych kropek kwantowych.
Dodatkowo pracuje w projekcie Europejskiej Agencji Kosmicznej związanym z zautomatyzowanym wykrywaniem anomalii w danych telemetrycznych misji.
 
 
Zapraszamy serdecznie wszystkich zainteresowanych 
30-go marca 2020 o godzinie 19:00, Kopernika 11.
Do zobaczenia! 

UWAGA, Ze względu na dynamicznie rozwijająca się sytuację z Koronawirusem w Polsce, wykład został przełożony z marca na kwiecień. Jednocześnie informujemy że i ten termin może ulec zmianie.

UWAGA, Niestety sytuacja epidemiologiczna uniemożliwia nam spotkanie w tradycyjnej formie. O nowym terminie wkładu poinformujemy w osobnym wydarzeniu. Jednocześnie pracujemy nad innym tematem prelekcji która mogła by być poprowadzona w ramach Streamingu lub telekonferencji.

Ten wpis został opublikowany w kategorii kronika. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *