Astronomiczny Dzień w Parku Ciemnego Nieba – Jakuszyce – 28.08.2016

13975367_1649694775347979_8256518525716701339_oZapraszamy wszystkich do Jakuszc i schroniska Orle na 14-sty już Astronomiczny Dzień w Parku Ciemnego Nieba.
W tym roku przebiegać on będzie pod tytułem „Kosmiczne Granice„.

Będzie 5 ciekawych wykładów – w tym jeden prowadzony przez naszego członka PTMA – Adama Wiernasza – o planetach pozasłonecznych. Będą pokazy słoneczne i gwiazd na ciemnym niebie, oraz – dla chętnych – nocny spacer do Orla, gdzie kontynuować będziemy oglądanie nieba.

Szczegółowy program i mapkę dojazdu oraz przydatne informacje znajdziecie tutaj.
Zaczynamy od teleskopowych obserwacji słońca o godz. 15.30

Ten wpis został opublikowany w kategorii kronika. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

2 odpowiedzi na Astronomiczny Dzień w Parku Ciemnego Nieba – Jakuszyce – 28.08.2016

  1. m42 pisze:

    I byłoby naprawdę fajnie gdyby organizatorzy pomyśleli o tych miłośnikach astronomii, którzy chętnie wzięliby udział w takiej imprezie ze swoimi rodzinami, bez konieczności brania urlopów w poniedziałek. Dlaczego impreza z nocnymi pokazami nieba nie jest organizowana w sobotę? Zapewne z wielu bardzo ważnych powodów … W sumie im mniej osób na pokazie, tym mniejsze ryzyko włączenia latarki z białym światłem …

    • admin pisze:

      Słusznie 🙂 Choć nie byliśmy głównym organizatorem i nie do nas należał wybór daty (organizator nie miał też z resztę tym razem innej możliwości), to uwaga jest zasadna. Mamy nadzieję, że kolejny Dzień Astronomiczny w Izerach będzie to uwzględniał. Ale zapraszamy też na wydarzenia, które będziemy starali się tworzyć – jako PTMA – już bliżej Wrocławia – tak aby większość mieszkańców nie musiała się też tak daleko wybierać.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *